Ahşap Kaplama

Ahşap kaplama üretiminde seçilen uygun kaliteli tomruklar buharlama tesislerinde yumuşatılır, soyma, biçme ve kesme yoluyla 0.7 mm ‘den 4 mm kalınlığına kadar elde edilen ahşap levhalar uygun sıcaklık içeren fırınlarda kurutulur. Enleri ve boyları kesim masalarında temizlenerek paketlenir ve pazara sunulur.Kesim şekillerine göre kaplamalar hareli, freze, soyma ve yarım soyma olarak çeşitlenmektedir. 

Kalınlıklarına göre ise 0.55-1 mm arasında kaplama, 1-4 mm arası papel olarak adlandırılmaktadır.

Cinslerine göre kaplamalar normal doğal kaplama, endüstriyel kaplama (alpi kaplama) ve kök kaplama olarak sınıflandırılmaktadır.

Alpi kaplama üretiminde doğal ağaç soyma işleminden sonra levha formunda kesilir. Özel boyama ve diğer işlemlerden sonra kütük formunda uygun tutkal, sıcaklık ve basınçla yapıştırılır ve bu kütükler tekrar kesilir. Bu metod sayesinde ağaç kusurlarının önüne geçilmesiyle birlikte standart ve simetrik ebat, renk, desen avantajları sağlanır.

Perakende ihtiyaçlarınız için size en yakın şubemiz satış temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Lütfen iletişim bilgileri sayfasındaki irtibat bilgilerine göz atınız.

PROJE TAKİP SORUMLUSU

Ali SÖNMEZ

GSM: 0533 – 306 38 54
Mail: alisonmez@eksiogluorman.com.tr

Zeki OKUMUŞ

GSM: 0533 – 687 38 91
Mail: zekiokumus@eksiogluorman.com.tr